Z pewnością znacie powiedzenie o bronieniu czegoś jak oka w głowie, skąd to się wzięło?

Moi drodzy utrata wzroku uważana jest za jedno z najgorszych nieszczęść jakie mogą się przydarzyć człowiekowi.

Niestety wiele czynników, na przykład światło UV, zanieczyszczenie powietrza czy starzenie się niekiedy prowadzi do groźnych chorób oka. Znanym i sprawdzonym sposobem na zachowanie zdrowych oczu jest stosowanie luteiny.

  Obecność luteiny i zeaksantyny w plamce żółtej ma znaczenie dla siatkówki oka ze względu na rolę ochronną przed wolnymi rodnikami. To silne antyutleniacze. Co więcej, barwniki chronią oko przed szkodliwym wpływem światła, szczególnie niebieskiego, uważanego za najbardziej destrukcyjne światło widzialne dla naszego wzroku.

Dawka światła niebieskiego może być 100 razy mniejsza niż dawka światła pomarańczowego by spowodować takie same uszkodzenia w tkance oka. To właśnie dlatego tak groźne jest długotrwałe patrzenie w ekran komputera, telefonu czy innych urządzeń emitujących światło niebieskie w dużej ilości.

Pod wpływem starzenia się, złej diety, a także ekspozycji na światło plamka żółta z czasem ulega uszkodzeniom. Proces ten, klasyfikowany jako choroba, określa się jako zwyrodnienie plamki żółtej Prowadzi on do pogorszenia wzroku, utraty zdolności ostrego widzenia czy widzenia centralnego, a w ostatnim stadium choroby nawet do ślepoty.

Luteina nie może być produkowana przez nasz organizm, co znaczy, że musimy ją dostarczyć z pożywieniem (lub przez suplementację – w aptekach dostępne są kapsułki bądź tabletki z luteiną). Niestety kapsułki maja kiepska przyswajalność

Eksperyment przeprowadzony w Stanach na 15 pacjentach cierpiących na AMD wykazał, że już 4 mg dziennie luteiny poprawiło u chorych ostrość widzenia, a ilość luteiny w plamce żółtej wyraźnie wzrosła.

 

FitLine Luteina jest to pierwszy w świecie, opracowany przez firmę produkt w postaci, opatentowanej technologii NanoSolve, skuteczniejszej nawet o 1000% dzięki tej technologii.

NanoSolve jest już stosowana przez firmę PM między innymi przy preparatach Emusol Q10, Omega 3+E.

FitLine Luteina – zalety

Ulga dla zmęczonych oczu (praca przy komputerze etc)

Zawiera występujące w owocach i w warzywach – estry luteiny

Wyraźna i szybka poprawa kondycji oczu przy niektórych dolegliwościach (następstwa zmęczenia, stresu, palenia tytoniu etc)

Zahamowanie tempa pogorszenia ostrości wzroku z wiekiem

Wspomaganie terapii chorób oczu

Wyłącznie naturalne składniki.

Profilaktyka – zabezpieczenie przed chorobami oczu

Zawiera 100% zalecanej dawki dziennej witaminy E (preparat z grupy substancji odżywczych NGP®“: przeciwutleniacze luteina i zeaksantyna oraz witamina E działają jednocześnie).

 

 

 

Stosowanie

Dodawać codziennie (2 x 0,5 ml) do dowolnego napoju lub jako dodatek do preparatu FitLine® Basics®. W przypadku zwiększonego zapotrzebowania zalecamy optymalne dozowanie. Produkty serii FitLine® zestawu optymalnego: Basics®, FitLine® Activize® OXYPLUS i FitLine® Restorate® mają ogólne działanie wspierające optymalnej przemiany substancji odżywczych dla optymalnej wydolności naszych oczu.