Sportowcy

3 sposoby na zachowanie równowagi w ciele

Elektrolity mogą to zrobić dla Ciebie!

Wszyscy ich potrzebują. Każdy o nich słyszał. Elektrolity!

 

Ale co dokładnie robią? Dlaczego są tak ważne? Skąd je bierzesz? A kiedy trzeba zwrócić na nie szczególną uwagę? Pozwól, że uzupełnię cię tym małym elektrolitem 101.

 

Czym są Elektrolity?

Jak sama nazwa wskazuje, elektrolity są substancjami, które przewodzą prąd elektryczny po rozpuszczeniu w płynach ustrojowych. Główne minerały obejmują magnez, wapń i potas.

 

Mają wiele ważnych funkcji – od regulacji bicia serca po kontrolowanie mięśni i nerwów, abyś mógł się poruszać. Kiedy zachodzi zaburzenie elektrolitów przemieszczających się przez płyny wewnątrz, na zewnątrz i między komórkami, mięśnie i nerwy wysyłają sygnały ostrzegawcze. Przypominają Twojemu organizmowi, aby zaopatrzyć się w ważne substancje.

 

Krok 1. Dostosuj dietę.

W niektórych przypadkach niedobór elektrolitów jest spowodowany nieodpowiednią dietą, która zawiera dużo sodu, ale mało innych minerałów, takich jak magnez lub wapń. Dokonaj prostych zmian w diecie, aby skorygować brak równowagi. Ograniczaj niezdrowe jedzenie i jedzenie na wynos. Zamiast tego poświęć czas na gotowanie świeżych, zdrowych posiłków w domu, w tym warzyw i owoców. Warto dodać banana, jedno z najbogatszych źródeł magnezu i potasu, do rutyny FitLine, przed rozpoczęciem dnia.

 

 

Krok 2. Pij wystarczającą ilość wody

Picie wystarczającej ilości wody pomaga zapobiegać zbyt dużemu wzrostowi sodu i potasu lub zmniejszaniu się ich poziomu. Ale nie przesadzajcie. Picie zbyt dużej ilości wody może rozrzedzać komórki, co jest tak samo złe jak odwodnienie. Ilość wody, którą powinieneś pić codziennie, zależy od tego, jak często ćwiczysz, w jakim klimacie żyjesz i od indywidualnej diety. Tak więc, znajdź równowagę, która jest odpowiednia dla Ciebie.

 

Krok 3. Uzupełnij swoje treningi

Każdy, kto lubi sięgać do granic swoich możliwości i cieszy się z męczącego treningu -Posłuchaj!

 

Ważne elektrolity są tracone w pocie i muszą być uzupełniane. Oprócz wyrównania utraty płynów, dostarczanie organizmowi dodatkowych minerałów przed, w trakcie i po treningu jest zalecane. Może to pomóc w uniknięciu znacznej utraty elektrolitów i umożliwić szybsze uzupełnianie zapasów.

 

Roztwór elektrolitów węglowodanowych Fitline®, Fitness-Drink, skutkuje podniesieniem wytrzymałości podczas długotrwałych ćwiczeń. Jest lekkostrawny i można go stosować przed, w trakcie i po treningu. Poprawia utrzymanie płynów, wpływa na zmniejszenie zmęczenia. Restorate jest również bogaty w magnez. Magnez przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego i mięśni. Wraz z 8 innymi wysokowartościowymi minerałami dla lepszej regeneracji, Restorate jest idealną “czapeczką nocną”. Produkty Fitline® PM-International zostały opracowane zgodnie z wyjątkową Koncepcją Transportu Substancji Odżywczych (NTC®). Dzięki naszej opatentowanej koncepcji transportu NTC®, która wspiera optymalną biodostępność składników odżywczych, elektrolity trafiają we właściwe miejsce, we właściwym czasie.Następnym razem, gdy masz przed sobą intensywny trening, przygotuj się i zaufaj naszym produktom FitLine®, aby stały się Twoim partnerem fitness.