seniorzy

SENIORZY

seniorzy

Czy zastanawialiście się kiedyś co należy robić aby jak najdłużej być sprawnym, mieć energię, chęć do życia, czuć się młodo pomimo upływającego czasu. Czy jest na to recepta? Tak, najważniejszy jest styl życia więc mamy ogromny wpływ na to jak będziemy się czuć za 10, 20 czy 30 lat. Czy będziemy zgorzkniali i niezadowoleni z życia, może zamknięci w czterech ścianach czy będziemy się cieszyć każdym nowym dniem. Nie możemy dopuścić nawet myśli o samotności ponieważ pozytywne nastawienie do życia i bliskie relacje międzyludzkie czyli dobre towarzystwo powinno być na pierwszym miejscu.

Nie ważne jak się teraz czujesz i ile masz lat, czy masz nadwagę, palisz papierosy, źle się odżywiasz, lubisz sięgnąć po alkohol czy godzinami siedzisz przed telewizorem. Być może czujesz się świetnie prowadzisz zdrowy styl życia i chcesz się tak czuć do późnej starości. Pamiętaj, zawsze możesz coś zmienić na lepsze, aby czuć się jeszcze lepiej, wszystko zależy od Ciebie. Spaceruj, spotykaj się z przyjaciółmi, rodziną, dziećmi czy wnukami.

Jeżeli nie masz ochoty wyjść na spacer bo kiepska pogoda to chociaż poruszaj się na krześle i zrób kilka skłonów. Aktywność fizyczna to klucz do zdrowia i radości w podeszłym wieku. Jak mówi powiedzenie, w zdrowym ciele zdrowy duch i na odwrót.

Staraj się zdrowo i regularnie odżywiać co 2-3 godziny 5 raz dziennie oraz wypijaj co najmniej 2 litry płynów dziennie, najlepiej pij wodę, małymi łykami, nawet wtedy kiedy nie odczuwasz pragnienia. Unikaj spożycia cukru i słodyczy, a zastępuj je owocami i orzechami. Ograniczaj spożycie mięsa czerwonego, przetworzonych produktów mięsnych i tłuszczów zwierzęcych.

Radzę wprowadzić do diety produkty bogate w witaminy i minerały oraz niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3

Rozsądne podejście do życia i odpowiednia dieta pozwoli cieszyć się zdrowiem i dobrą kondycją fizyczną, a to wpłynie na dobre samopoczucie psychiczne.

Jeżeli chcesz kupić suplementy w promocyjnej cenie zadzwoń do mnie tel : 792 546 010