Zdrowie

PROFILAKTYKA

Jeśli będziemy odpowiednio chronić swój organizm, stronić od szkodliwych dla niego czynników i zwiększać wiedzę z zakresu profilaktyki zdrowotnej, zachowamy sprawność i dobre samopoczucie na długi czas. Warto dbać o siebie,  póki nie jest na to za późno.

Z roku na rok zawartość niezbędnych do życia składników witamin, minerałów i aminokwasów w pokarmach maleje. Jedząc produkty, które wyglądają pięknie i zdrowo niestety nie jesteśmy w stanie zapewnić sobie odpowiedniej ilości potrzebnych składników odżywczych.

Nasza żywność w zastraszającym tempie traci składniki mineralne.                                           

Wszystko co obecnie jemy : warzywa, owoce, mięso, zboże – nie dostarcza nam już takich wartości jak kilkanaście, kilkadziesiąt lat temu.

Powszechne stosowanie produktów przetworzonych zwiększa niebezpieczeństwo niedoborów niezbędnych do życia składników.

Dobra bogata w minerały gleba stała się rzadkim pożądanym dobrem.Badania na całym świecie dowiodły, że nasze gleby w dużym stopniu tracą minerały.

To z kolei powoduje niedobory minerałów w roślinach i tym samym spadek wartości odżywczych naszego pożywienia.

Nawet wartość odżywcza produktów rolnictwa ekologicznego nie jest taka jak byśmy sobie tego życzyli, ponieważ pochodzą one z roślin pozbawionych składników mineralnych w glebie.

W dzisiejszym świecie powinniśmy uzupełniać w organizmie braki witamin, makro- i mikroelementów, aby dodać sobie sił witalnych, rozjaśnić umysł i ochronić się przed stresem.